
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.3 mm |
| Current Rating | 200 mA |
| Number of Positions | 61 |
Stock: 2304
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47222
Ext.Price$0.47222
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47222 | $0.47222 |
| 10 | $0.42144 | $4.21440 |
| 25 | $0.40522 | $10.13050 |
| 50 | $0.38962 | $19.48100 |
| 100 | $0.37461 | $37.46100 |
| 300 | $0.35637 | $106.91100 |
| 500 | $0.33902 | $169.51000 |
| 1000 | $0.33048 | $330.48000 |
